מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > ספרי ילדים והורות

מסתבר שסדרת ספרי דורה - לא רעה בכלל

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 8/12/2011
מסתבר שסדרת ספרי דורה - לא רעה בכלל

(צילום: כריכת הספר דורה ותיק הגב)

סדרת הספרים של דורה לפעוטות מתגלה כאחת כזאת המעניקה להורים ולילדים חווית קריאה נעימה ופעילה, שאפילו גורמת לילדים ללמוד מילה או שתיים באנגלית

הורים רבים לא יכולים לשאת את שמה של דורה, הילדה, המבטא והקארה. דורה כבשה את העולם בשנת 2000, כאשר הסדרה בכיכובה עלתה לשידור בערוץ ניקולודיאון ומאז היא משודרת בהצלחה עד היום.
 

במקור יועדה הסדרה ללמד את הקטנים את השפה הספרדית אך בהמשך, בעקבות הצלחתה בארצות זרות (שלא דוברות אנגלית), היא מותגה מחדש כסדרה המלמדת ילדים את השפה האנגלית. את הצלחת הסדרה מלווה גם קו מוצרי צריכה מדהים, הכולל בין היתר בובות, תיקים, ספרים וקלטות ורק עד שנת 2004 הכניסה דורה הקטנה כמיליארד דולר ליוצריה.
 

ילדים מסתבר מאוד אוהבים את דורה ולמרבה הפלא גם באמת מצליחים ללמוד אנגלית באמצעות הצפייה בסדרה. עם כל הכבוד לסדרת הטלוויזיה, לשיר המרגיז שמלווה אותה ולאופן בו היא מרתקת ילדים אל המסך, דווקא ספריה של דורה מתגלים כספרים לא רעים בכלל, שלמרבה הפלא גם ממש מלמדים את הקטנים אנגלית ואפילו מצליחים להפעיל אותם תוך כדי תהליך הקריאה.

 
סדרת הספרים של דורה מציגה בפני הילדים את הדמויות שהם כל כך אוהבים - טיקו, בוטס, חטפני, בני ויתר בני החבורה, במצבים שונים הלקוחים מחיי היום יום של הקטנים. הספרים כתובים כך שהילד הופך לשותף פעיל בחווית הקריאה, זאת מכיוון שבין המילים מופיעות דמויות מצוירות, שעל הילד לקרוא בשמן או שפשוט דורה שואלת את הקוראים שאלות שונות והקטנים מספקים את התשובה.

 העלילה עצמה לקוחה מעולמם של הילדים וכך בעצם הם לומדים על סיפור לפני השינה, אפיית עוגת יום הולדת לאמא, יום כיף עם סבתא, יציאה לפיקניק, ביקור אצל רופאת השיניים ועוד.
 
כמובן שלא מדובר בצ'כוב או ביאליק, הספרים לא כתובים ברמה גבוהה במיוחד, לא תמצאו בין הדפים חריזה גאונית או מסר מדהים לחיים, אבל הם ללא ספק הופכים את חווית הקריאה למהנה גם עבור הילדים וגם עבור ההורים. חוץ מזה, תסתכלו על הצד החיובי - בעת קריאת ספר של דורה, אתם לא נאלצים לסבול את קולותיהם של דורה וחבריה הקטנים.

הספרים צבעוניים ונעימים לעין וניתן מצוא אותם בכריכה קשה.

טיפ קטן: במידה ולא בא לכם להוציא כסף מהכיס, תמיד תוכלו למצוא אותם בספרייה הציבורית ליד הבית.
 
בישראל אחראית על סדרת ספרי דורה הוצאת הספרים מודן ומחיריהם נע לרוב בין 25 ל-50 שקלים, שזה בהחלט מחיר סביר לספר.


צפו בפעוטה קטנה קוראת את דורה לפני השינה
 
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן