מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

אקטואליה > מן החדשות

שתי יולדות במצב אנוש בבית החולים בילינסון

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 7/11/2011
שתי יולדות במצב אנוש בבית החולים בילינסון

יולדת, שהייתה בשבוע ה-39 להריונה, סובלת מקריסת מערכות לאחר שכפי הנראה לקתה בתסחיף מי שפיר. היולדת השנייה סבלה מקריסת מערכות לאחר שילדה שלישייה והיא מאושפזת במצב קשה מאוד. התינוקות של הנשים כולם - נמצאים במצב יציב

במחלקת היולדות של בית החולים בילינסון, בפתח תקווה, מאושפזות שתי יולדות במצב אנוש, לאחר שעברו החייאות. אחת הנשים מאושפזת שם לאחר שככל הנראה לקתה בתסחיף מי שפיר, דבר שגרם למערכות גופה לקרוס. כעת היא מחוברת למכונת לב ריאות. היולדת השנייה סובלת אף היא מקריסת מערכות, זאת לאחר שילדה שלישייה. גם היא עברה החייאה והיא מאושפזת במצב קשה מאוד. התינוקות כולם נמצאים במצב יציב.

 
אל בית החולים בילינסון הגיעה היום (שני) אשה בת 38, שהייתה בשבוע ה-39 להריונה, בכדי ללדת. לאחר הלידה שעברה בהצלחה חלה הידרדרות במצבה והיא החלה לסבול מבעיות נשימה. דקות ספורות לאחר מכן, היא איבדה את הכרתה וצוות בית החולים העביר אותה אל חדר הניתוח. לאחר ההרדמה, החלו מערכות גופה לקרוס וחלה הידרדרות חמורה בתפקוד לבה ובמערכת הקרישה של האשה. צוות הרופאים ביצעו בה פעולות החייאה ומכיוון שלא חל שיפור במצבה החליטו לחבר אותה למכונת אקמו, שעוזרת להפעיל את ריאותיה ואת לבה.
 
כעת היולדת מאושפזת בטיפול נמרץ במצב קשה מאוד וצוות בית החולים נאבק על חייה בכדי לייצב את מצבה האנוש. בבית החולים מאמינים כי מדובר במקרה של תסחיף מי שפיר. מדובר באירוע שלא ניתן לצפות אותו מראש ואחוזי התמותה בו גבוהים. התינוקת של האשה הועברה לפגייה במצב יציב.
 
במקביל למקרה המצער הזה, הגיעה אל בית החולים אשה בת 37, בשבוע ה-29 להריון שלישייה, כשהיא במצב של לידה מוקדמת. היא הועברה לניתוח קיסרי חירום והפגים שנולדו לה הועברו במצב יציב לפגייה.
 
לאחר הלידה נדרשה האשה לעבור פעולה כירורגית, זאת בשל דימום רב. במהלך הניתוח, שמטרתו הייתה לעצור את הדימום, חלה הידרדרות במצבה ומערכות גופה קרסו. צוות בית החולים ביצע בה פעולות החייאה והיא מאושפזת כעת במצב קשה מאוד אך יציב. 
 
הריון מרובה עוברים ידוע כהריון מסובך העלול להוות סיכון לאם וגם לעוברים.
 
צוות בית החולים בילינסון דווח על המקרים למשרד הבריאות. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן