מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > תזונה תינוקות

בת שנה מסרבת למוצקים - מה עושים?

מאת: יפעת פינדלינג | פורסם: 13/9/2017
בת שנה מסרבת למוצקים - מה עושים?

בתי בת שנה וחוץ מלינוק חלב אם לא מסכימה לאכול כלום. יש לציין שאף פעם לא הסכימה לקחת בקבוק. אני די מודאגת . מה עלי לעשות?

"בתי בת שנה וחוץ מלינוק חלב אם לא מסכימה לאכול כלום. יש לציין שאף פעם לא הסכימה לקחת בקבוק. אני די מודאגת. מה עלי לעשות?"

 

 

 

כדאי בהדרגה ליצור זמנים בהם בתך יונקת וזמנים בהם היא מקבלת מזון אחר. להשתדל לעמוד על כך למרות הקושי. חשוב להבין את חשיבות השינוי התזונתי של בתך.

אין זה חובה לתת לה חלב מבקבוק, ניתן לתרגל איתה אכילה מכפית של מעדן למשל או פרי טעים או גלידה רק בכדי שתתרצה ותסכים למזון אחר. עדיף אולי שאדם נוסף ילווה אותה בהתנסויות אלו ולאו דווקא את, כי ממך היא רגילה לקבל הנקה בלבד.

 

ניתן להציע לה לשתות מכוס בתחילה כמשחק ולאחר מכן שתייה של ממש, צריך להבין כי החשיפה למזונות אחרים, איננה חשובה רק רק מבחינה תזונתית, היא נועדה גם לסייע לתינוק להפעיל שרירים נוספים באזור הפה הלשון והלסת ולסייע בהמשך ברכישת שפה ובשליטה בה.

 

אני לא יודעת אם בתך נמצאת במסגרת כלשהי, לעיתים כניסה למסגרת מסייעת לילד לגלות עניין גם במזונות אחרים בעיקר בשל האכילה שהופכת לחוויה חברתית.

 

הייתי ממליצה פשוט לעשות הפסקה של שבוע או אפילו מעט יותר בנסיונות להאכיל מזון מוצק. בזמן זה ניתן גם לרכוש נגיסון בכל חנות של תינוקות. הנגיסון נראה כמו נשכן עם רשת וניתן להכניס לשם מזונות שונים (תפוח, אגס, בננה ועוד) לסגור את הרשת והתינוק תופס בעצמו את הנגיסון וטועם את מה שבפנים מבלי סכנת חנק.  
 

ייתכן מאוד שבתך צריכה לשנות כרגע את חוויית ההאכלה וזה יכול מאוד לעזור. חשוב להבין שהתופעה של בתך שכיחה וקיימת אצל לא מעט משפחות וכדאי להרפות לזמן מה ולחזור לאחר מכן שוב.
 

כדאי לשנות מקום האכלה (בגינה, במרפסת), אולי להצטרף אליה ולאכול יחד איתה (בכדי שתחקה אותך). העיקר זה להבין שזהו לרוב מצב חולף ויש לחכות בסבלנות ולתת לה בינתיים מזון שהיא כן מוכנה לאכול כמו הנקה או בקבוק. לכל ילד קצב משלו, אל תהפכי את הארוחה למלחמה, חשוב שהכל ייעשה באווירה נעימה ובהתאם לבשלות של הילדה.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן