מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


צרכנות > צרכנות המשפחה

החל מה-1 בנובמבר: תחליף חלב חדש על המדפים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 9/10/2011
החל מה-1 בנובמבר: תחליף חלב חדש על המדפים

חברת טבע תחל לשווק את נוטרילון, מבית נוטרישה (דנונה), תחליף חלב פרימיום שיהפוך למתחרה ישיר של סימילאק אדוונס פלוס ומטרנה אקסטרה קר. והמחיר? מסתבר שיותר יקר ממה שחשבתם

החל מה-1 בנובמבר 2011 יצטרף שחקן חדש אל שוק תחליפי החלב בישראל. נוטריליון, מבית נוטרישה, ישווק לישראל על ידי חברת טבע. נוטרישה, הנחשבת לאחת החברות הגדולות בעולם בתחום תחליפי החלב, תציג לקהל הישראלי פורמולה מתקדמת, שבשל מחירה הגבוה יחסית תהפוך למתחרה ישירה של סימילאק אדוונס פלוס ושל מטרנה אקסטרה קר (הנחשבים לתחליפי החלב היוקרתיים יותר בישראל, זאת בניגוד למטרנה וסימילאק טופ).

 

לפני מספר חודשים, כאשר נודע על המהלך העתידי של חברת טבע, קיוו הצרכנים כי מחירי תחליף החלב החדש יהיו נמוכים יותר מאלו הנמכרים בשנים האחרונות בארץ. למרבה הצער, ככל הנראה נוטירליון לא ממש עומד לשנות את כללי המשחק מבחינת המחיר והוא עתיד להימכר בכ-74.99 שקלים לפחית של 800 גרם כאשר בעת מבצעים מחירו עתיד לרדת לכ-68.80 שקלים. לצורך השוואה, אריזת 900 גרם של סימילאק אדוונס פלוס נמכרת במחיר מלא של 89.99 שקלים ואריזת 700 גרם של מטרנה אקסטרה קר נמכרת במחיר מלא של 72.99 שקלים.


הפורמולה החדשה, שתשווק על ידי טבע, מכילה שילוב רכיבים המכונה GOS/FOS - לדברי חברת טבע מדובר בפורמולה המוכחת מחקרית כמי שמסייעת לחיזוק מערכת החיסון של התינוק, ולא מכילה את הרכיב LCPUFA השומני, זאת בניגוד לשאר מותגי הפרימיום של תחליפי החלב בישראל, רכיב שמטרתו סיוע ביציאות רכות ובהתפתחות.

 
פעילותה של חברת טבע ישראל מוערכת בכחצי מיליארד שקלים בשנה. שוק תחליפי חלב האם לתינוקות מגלגל בישראל כ-600 מיליון שקלים. מחירי תחליפי החלב בארץ נעים בין 45 ל-85 שקלים (תלוי בגודל האריזה), אך למעשה בשטח המוצרים נמכרים לרוב במחירי מבצע. מטרנה מחזיקה כיום ב-56.9% מהשוק וב-53.7% מהשוק הכספי. סימילאק מחזיקה ב-44.8% מהשוק, ו-41.5% נתח שוק כספי. אופטימיל, שנכנסה לשוק ב-2008, מחזיקה ב-1.6% מהשוק, 1.5% נתח שוק כספי.

 

רון מירו, מנכ"ל טבע ישראל, מסר בעבר (במסיבת עיתונאים שערכה החברה) כי "החיבור בין טבע לנוטרישה ייצור תחרות אמיתית בשוק של שני שחקנים דומיננטיים ונמכור מוצרים במחיר הוגן. המטרה שלנו היא להגיע לשוק של מעל 15% לאחר ארבע שנות פעילות".

 

לפני מספר חודשים נודע כי גם חברת פריגו ישראל תחל לשווק בשנת 2012 תחליפי חלב - באמצעות חברה מקבוצת פריגו העולמית - יצרנית הפורמולות האמריקאית PBM.

 

רק בשבוע שעבר נודע כי מארגני מחאת הקוטג' מאיימים להחרים את מוצרי חברת אסם במידה ולא תוזיל את מחיריהם של מוצרי מטרנה השונים.

 

חברת נוטרישה, הוקמה לפני כ-100 שנה בהולנד, והיא נחשבת לחלוצה בתחום התזונה הרפואית. בשנת 2007 נרכשה החברה על ידי יצרנית המזון דנונה ומאז היא שייכת לחטיבת המחקר של דנונה המתמחה בתזונה, ומועסקים בה למעלה מ-1,000 חוקרים. החברה פיתחה בין השאר פורמולות לתינוקות בעלי אלרגיה לחלב פרה ולעוברים הסובלים מבעיות תזונה. בין השנים 2004 ל-2009 מטרנה השתמשה בישראל בפורמולה של נוטרישה במוצרי ה-ready to feed שניתנים לתינוקות בבתי החולים.
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן