מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

גילאי ביה`ס יסודי > בטיחות, חינוך ועוד

מה עושים כאשר הילד מתבדח על אונס?

מאת: עדה צ'קוטאי-סונהיים | פורסם: 25/10/2015
מה עושים כאשר הילד מתבדח על אונס?

בני בן ה-11 אמר לאחיו בן ה-8 "תאנוס את אחותך" (בת השנה). לטענתו של הבן הגדול הדבר נאמר כבדיחה, בצחוק. איך מתמודדים עם מצב כזה? הבן הקטן אמר שלא מבין את משמעות המילה "אונס" אך יודע שזה משהו רע ושיגלה מה המשמעות...

"בני בן ה-11 אמר לאחיו בן ה-8 "תאנוס את אחותך" (בת השנה). לטענתו של הבן הגדול הדבר נאמר כבדיחה, בצחוק. איך מתמודדים עם מצב כזה? הבן הקטן אמר שלא מבין את משמעות המילה "אונס" אך יודע שזה משהו רע ושיגלה מה המשמעות..."

 

 

 

התבטאות זו של בנך הגדול אכן צריכה להדליק נורה אדומה. זוהי לא בדיוק בדיחה סטנדרטית ובכל צחוק מתחבא לפחות קמצוץ של רצינות. יש פה שני דברים מטרידים:

קודם כל עצם העיסוק בנושא האונס ושנית ההתייחסות לנושא בתוך המשפחה (כלומר - הוא לא אמר "תאנוס ילדה מהכתה" אלא "את אחותך").

אני ממליצה לעשות בירור יסודי עם הבן הגדול (מאיפה היגיע לו הרעיון הזה? האם שמע מישהו אחר מתבדח כך? האם יודע במה מדובר? האם יודע שזה דבר פסול?).

יש לעשות את הברור ברגישות וללא כעס, לנסות לברר האם נחשף באיזה שהוא אופן לתכנים מיניים בכלל או תכנים הקשורים לאונס בפרט.

החשיפה יכולה להיות בכל מיני אופנים: אולי הוא ראה משהו (סרט פורנוגרפי, כתבה בעיתון) אולי שמע משהו (שיחה עם חברים או האזנה לשיחה של אחרים), אולי חלילה הוא עצמו חווה סוג של הטרדה או פגיעה מינית.

נסי לחשוב האם קרה משהו בזמן האחרון שיכול להיות קשור לעניין זה. בנך צריך להרגיש שאת בצד שלו ורוצה לעזור לו בכדי שיסכים להיפתח ולשתף.
 

גם אם הבירור לא יעלה מאומה, חשוב לעזור לבן הגדול להבין שזה ממש לא נושא לבדיחות (האם הוא מתבדח על עוד דברים שאינם מקובלים? אולי יש לו איזה שהוא קושי בהבנה של חוקי החברה?). כמובן שכדאי בהמשך להיות עם "אצבע על הדופק", להיות ערנית להתבטאויות או התנהגויות נוספות הקשורות לעניין.
 

את יכולה גם לפנות לייעוץ בקו החם להתנהגויות מיניות חריגות- 03-6477898.
 

אם את חשה שאת זקוקה לסיוע בהתמודדות עם הנושא אני ממליצה לפנות לאיש מקצוע, היכולת לסייע דרך האינטרנט מוגבלת ביותר.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן