מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > ספרי ילדים והורות

איך תגמלו את הילדים מחיתולים בגיל צעיר?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 20/11/2016
איך תגמלו את הילדים מחיתולים בגיל צעיר?

הספר ``היענות לצרכים``, של דפנה תייר, מתרכז כל כולו בתהליך המורכב של גמילה מחיתולים, עם דגש מיוחד על מי מכם המעוניינים לגמול את הקטנים בגיל צעיר

עבור מי מכם שחולמים בלילה על גמילת הקטנים מהחיתולים, מעוניינים להתחיל בתהליך אבל לא יודעים איך - כתבה דפנה תייר את הספר "היענות לצרכים".

תייר, יועצת חינוכית-התפתחותית, טפלה בעשור האחרון במקרים רבים של ילדים הסובלים מבעיות גמילה שונות - הרטבה, עצירויות, חרדה מאסלות, אנקופרוזיס ועוד. את הידע הרב שצברה בתחום ואת הגישה שפתחה בעקבות טיפול באותם מקרים, הוציאה השנה תייר בספר "היענות לצרכים". מטרתו של הספר היא להעניק לכם ההורים כלים שיעזרו לכם לגמול את הילדים מהחיתולים והוא מיועד גם להורי ילדין המתקשים להגמל וגם להורים המעוניינים לגמול את הילדים בגיל צעיר, אפילו בגיל שנה. כמו כן הספר מיועד גם לגננות המעוניינות לעזור לילדי הגן ולהוריהם בתהליך הגמילה.

 

על פי הגישה המוצעת בספרה של תייר אין צורך להמתין עם הגמילה לגיל שנתיים-שלוש ככפי שמקובל כיום, ניתן לחנך את הילדים לשליטה בצרכים בגיל הרבה יותר צעיר. את ההנחה הזו בססה תייר על נתונים קליניים, עובדות היסטוריות ואנתרפולוגיות. 
 

הספר טוען שבעיות הגמילה הנפוצות כיום אצל ילדים מקורן בגישה שלנו ההורים ואנשי החינוך, המחכים לראות לראות את התינוק בשל לגמילה בעוד מי שצריך להבשיל בתהליך הם בעצם אנחנו, המבוגרים.
 

מטרתו של הספר היא לפתוח בשיח חדש סביב נושא תהליך הגמילה מחיתולים, שיח המתבסס על גישה חדשה ואחרת ממה שהכרתם עד כה, אחת כזאת המבוססת על ידע מחקרי, על ניסיון קליני ועל היגיון בריא. 
 

כמו הרבה דברים אחרים בחיים גם בתהליך הגמילה מחיתולים אין צורך להעשות יותר מדי הכנות, בנתינת הסברים ושיחות ארוכות שמטרתן שכנוע הילד להשתתף בתהליך הגמילה. כמו בהרבה תחומים אחרים בחיים על ההורים לקבל החלטה ולבצע. לדבריה אין כאן עניין של דיבורים, שכנועים או הבנה של הפעוט/תינוק, יש כאן רק עניין של הורה אחראי שקיבל החלטה ועמד מאחוריה.
 
לדבריה של תייר ברגע בו החלטתם להתהליך בתהליך אל לכם לסגת ולחזור אחורה. למרות שלדבריה חיזוקים חיוביים הם חלק חשוב מהתהליך, היא לא מאמינה בגישת ה"פיפי פרס" הוטענת כי עלינו להעניק מתנה לילד ברגע שהוא מצליח לעשות פיפי בסיר/בשירותים.
 
הספר מיועד להורים הניגשים לתהליך גמילת תינוקם או ילדם והוא מדריך אותם צעד אחר צעד, לכל אורכו של התהליך המורכב. 


מחירו של הספר הוא - 88 שקלים.
תוכלו למצוא אותו ברשתות הספרים ברחבי הארץ.
 
 
צפו בראיון מצולם עם דפנה תייר, בו היא מספרת על הגישה, השיטה והבעיות הנפוצות:
 
 
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן