מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

נשים > קריירה ואמהות

מה עליך לעשות כשאת מחפשת מקום עבודה?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 18/5/2015
מה עליך לעשות כשאת מחפשת מקום עבודה?

אמהות היא משרה מלאה לכל החיים, אך לצערנו רוב האמהות נאלצות גם לחפש משרה נוספת, שעליה מקבלים תגמול כספי. בואי לקרוא מה עליך לבדוק בעת חיפוש העבודה, כיצד להתנהג בראיון ולמה חשוב לשים לב

אמהות היא משרה מלאה לכל החיים, מרגע הלידה עולמנו משתנה ואנחנו הופכות לאמהות במשרה מלאה, ללא חופשות וללא ימי הבראה. לפעמים אנחנו מוצאות ש"המשרה" שוחקת ומתישה, ולפעמים אנחנו מוצאות את עצמנו מודות לאלוהים על "המשרה הכי מדהימה ומתגמלת בעולם". הרי מספיק חיוך אחד מהמלאך הקטן, לאחר לילה ללא שינה, על מנת להטעין את המצברים ליום חדש. 

מחפשת עבודה? הכנסי עכשיו לפורום קריירה באתר טיפת חלב ברשת - למעבר לחצי כאן

 
לצערנו במדינת ישראל לא מכירים באמהות כמשרה לכל דבר, ואנחנו צריכות, ברוב המקרים, גם לחפש עבודה נוספת, אחת כזאת המגיעה גם עם שכר. השאלה הנשאלת היא האם עלינו להיענות להצעת העבודה הראשונה שנקבל? האם כדאי לנו לבחור את המקום שהציע את השכר הגבוה ביותר? או האם לבחור את המקום שהציע את התפקיד המעניין ביותר?
 
נשים רבות המנסות לשוב למעגל העבודה לאחר חופשת לידה, או פרק זמן ארוך יותר, מגיעות לראיון עם חששות ולפעמים אף מרגישות פחות "שוות" בגלל התפקיד האמהי שלהן. ישנן סטיגמות רבות התופסות אימהות עובדות כבעיתיות מבחינת מחויבות והשקעה במקום העבודה.
 
לאור ניסיוני המקצועי, אני יכולה להבטיח לך שברגע שאת תאמיני שאת יכולה ומוכנה, תגלי שהאמהות לא מהווה מגבלה מבחינתך, ואת גם תצליחי להעביר את המסר למראיין. 
 
אז איך בוחרים מקום עבודה?
 
כאשר אנו עומדות בצומת דרכים ונאלצות לקבל החלטה חשובה כבחירת מקום עבודה, אנו צריכות לקחת בחשבון את הפרמטרים הבאים המאפיינים את שוק העבודה:  

מצב השוק (מיתון/שגשוג)
המיצוב של המקצוע שלי בשוק (עודף/חוסר)
ומהמיצוב האישי שלי בשוק (שנות ניסיון, השכלה ועוד)

 
לאחר מכן עליך לבדוק מהם הפרמטרים החשובים לך אישית במקום העבודה: מיקום גיאוגרפי, יציבות, שכר, עניין, קידום, שעות וכו.
 
עכשיו, כשתקבלי הצעת העבודה תוכלי לבחון אותה באופן רציונאלי, היות ואת יודעות כיצד את ממוצבת בשוק וגם מה חשוב לך במקום העבודה.
 
כאשר את שוקלת את  ההצעה קחי בחשבון לא רק את השורה התחתונה (שהיא השכר), אלא את כל סל ההטבות שהחברה מציעה כגון: ימי חופשה מעבר למקובל בחוק, אחזקת רכב, קרן מחקר, קרן השתלמות,סבסוד גני ילדים וקייטנות, ההטבות משפיעות באופן חיובי על השכר, ותרגומם לכסף הוא משמעותי. 
 
 
למה לא להלחץ מראיון העבודה?
 
1. כי לחץ לא מקדם אותך לשום מקום! 
 
2. את שייכת לברות המזל, קו"ח שלך בלטו מתוך עשרות קו"ח אחרים,מה שמעיד על כך שיש לך את מה שנדרש לתפקיד, אף מראיין לא היה מזמן אותך סתם ו"מבזבז" את זמנו וזמנך לריק. 
 
3. הבחירה בידיים שלך והראיון הוא זמן מצוין לבחון את סביבת העבודה החדשה, לראות את האנשים העובדים בחברה ולחשוב - האם אני מעוניינת לעבוד בחברה כזו? תתפלאי לא תמיד התשובה חיובית. 
 
4. המטרה של המראיין, היא לבדוק את התאמתך מבחינת יכולות וכישורים, עזרי לו לעזור לך והכיני שעורי בית,  הדגשי את כל הידע/כישורים/יכולות שלך שיעזרו לך במילוי התפקיד. (את הביישנות והצניעות, השאירי לאחרי הראיון).
 
לאחר שברור שאין טעם להילחץ מהסיטואציה, כדי לנסות ולהגיע מוכנות עד כמה שאפשר לראיון - קראי על החברה באינטרנט, נסי לברר אם מישהו ממכרייך עובד/עבד בחברה ויכול לספר לך התנהלותה, חזרי שוב על הגדרות התפקיד ורשמי לפניך למה את מתאימה לתפקיד והעבירי את המסר בראיון. 
 
לסיום, ולא פחות חשוב - כאשר את מתקבלת בשעה טובה למקום העבודה גם דאגי להכיר את זכויותיך, גם כאשה וגם כאם. 
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן