מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > קיץ וחופש עם ילדים

האם קרם ההגנה מפני השמש אינו יעיל?

מאת: אבי יבלונסקי | פורסם: 19/6/2011
האם קרם ההגנה מפני השמש אינו יעיל?

על פי ההנחיות החדשות של ה-FDA לא יוכלו יותר יצרני מוצרי ההגנה מפני השמש לציין על האריזה כי הם חוסמים את קרינת השמש או יכולים למנוע סרטן ואת הזדקנות העור

החל מהשנת 2012 על כל משחות השיזוף שקיבלו את אישור מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) תהיה תווית הנקראת "טווח רחב" בנוסף למספר מקדם ההגנה. 

 
תווית הטווח הרחב מציינת כי הקרם מגן הן בפני קרינת ה-UVA והן בפני קרינת ה UVB שהינן המזיקות. המוצרים הנושאים את התווית יצטרכו לעמוד בפני בדיקות המוכיחות כי הם אכן מגינים בפני הקרינה. ה FDA הבהיר כי ככל שמקדם ההגנה יהיה גבוה יותר - כך ההגנה שלו טובה יותר. 
 
עם זאת החליט ה FDA כי היצרניות לא יוכלו למכור מקדמי הגנה עם מספר הגבוה מ-50 (SPF) שכן לדברי המומחים אין כל מידע התומך בכך שמקדם הגנה מסוג זה הוא בעל משמעות כלשהי. 
 
  
כמו כן, ידרשו החברות לציין האם המוצר עמיד במים ואם כן לכמה זמן. התוויות יציינו האם המוצר עמיד 40 דקות לאחר שחייה, 80 דקות או יותר.
  
בנוסף לא יוכלו היצרנים לציין על גבי המוצרים כי הם חוסמים את קרינת השמש או שהם מונעים סרטן עור או הזדקנות העור. בנוסף לא יוכלו עוד החברות לציין כי ההגנה מהקרם נמשכת מעל שעתיים, אלא אם כן קיבל המוצר אישור מיוחד לכך מה FDA
 
כיום קיימים גם סוגים של מקדמי הגנה בצורת תרסיס, אך ב FDA מעלים חשש כי אלו המשתמשים בתרסיס אינם מורחים ממנו כמות מספיקה על העור על מנת להגן עליו מפני קרינת השמש. 
 
לפיכך יצטרכו החברות להוכיח מה מידת ההגנה בשימוש בתרסיס. נוסף על כך יצטרכו החברות להוכיח כי אין כל נזק בשאיפה של התרסיס לריאות, תופעה המתרחשת באופן שכיח בעת שימוש בתרסיסים.
   
קרינת ה UVB גורמת לכוויות והיא בעלת תפקיד מרכזי בהתפתחות סרטן העור. הקרינה משפיעה על השכבות העליונות של העור. קרינת ה UVA חזקה פחות מזו של ה UVB אולם חודרת לשכבות העמוקות של העור פי 30 עד 50 מקרינת ה  UVBולכן תורמת הקרינה הזו להזדקנות העור ולשינוי החומר התורשתי DNA בעור, ובכך גם קרינה זו מקדמת את היווצרות סרטן העור. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן