מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > מידע כללי לטיפול בתינוק

כל השיטות לטפל בגזים אצל תינוקות

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 28/4/2019
כל השיטות לטפל בגזים אצל תינוקות

טיפות טבעיות, עיסוי הבטן ושימוש במנשא בד, הן רק חלק מהשיטות להקל על כאבי הגזים מהם סובל התינוק בשלושת החודשים הראשונים לחייו

"איך אני יכולה להקל על כאבי גזים אצל בני בן החודשיים שגם אוכל מטרנה וגם יונק?"

 

 

ראשית אין הרבה מה לעשות, רוב התינוקות סובלים מגזים בגיל זה וזה צפוי לחלוף כפי שבא עד גיל שלושה חודשים (לעיתים זה נמשך גם מעבר לגיל זה).
 

התקפי הגזים מופיעים לרוב בשעות הצהריים ושעות הערב, אלו הן השעות הקשות בהן התינוק סובל מחוסר שקט וכאבים. אבל אצל תינוקות רבים התופעה נמשכת גם לאורך כל שעות היום.

 

את יכולה להקל עליו במספר דרכים:

 

* שימוש התרופות טבעיות (על בסיס שומר, אניס ומנטה), הן לא פותרות את הבעיה לחלוטין אך בהחלט מקלות. ישנם סוגים שונים, כולן די דומות, לדוגמה: גליכל, גרפווטר ועוד. ניתן לרכוש אותן ללא מרשם רופא.

* שימוש בתרופות רפואיות כגון בייבזים וסימיקול, הסופחות את הגזים. גם כאן לא מובטחת הקלה מידית או לאורך זמן, אבל גם הן בהחלט מקלות על התינוק.

* החזקתו בתנוחת נמר על העץ - כשהילד שוכב על היד שלך ואת עושה לו עיסוי בבטן - להשכיב על המיטה ולקרב את הרגליים לבטן.

* שימוש במנשא בד, בטרמפולינה או נדנדה, כל אחד מהם גורם להפגת הכאבים באופן ממש מידי.

 

* להשכיב על הבטן ולעסות את הגב תחתון.
 

* אמהות שמניקות צריכות להקפיד על מה שהן אוכלות, ישנם מאכלים שגורמים לגזים שעדיף להמנע מהם: חיטה, ירקות, מוצרי חלב, ירקות מצליבים (כגון ברוקולי או כרובית), אורז, בננות, שוקולד ועוד.
 

* קפיצות קלות ועדינות על כדור פיזיו גם יכולות לסייע.
 

* דרך נוספת היא באמצעות הנעת התינוק בעודו שוכב בעגלה או בטרמפולינה.

* הקפידו להרים את התינוק לאחר כל ארוחה, בכדי לאפשר לו לגהק כראוי. מומלץ גם לעשות הפסקה באמצע הארוחה.
 

* אל תאכילו את התינוק יתר על המידה, שימו לב שהוא אוכל לשובע אבל לא כמות מוגזמת שגורמת לו לחוש ברע ולפלוט כמות גדולה לאחר האוכל. לאחר ארוחה גדולה מדי קיימת נטייה טבעית לסבול מכאבי בטן, גם אצל מבוגרים.
 

* הקפידו על שעות ארוחה מסודרת, אל תפתחו מרווחים גדולים מדי ואל תאכילו בתדירות גבוהה מדי. תינוקות עד לגיל ארבעה חודשים אמורים לאכול בכל שלוש שעות, כאשר תינוקות יונקים לרוב יהיו רעבים בכל שעתיים וחצי בערך. תינוק שיגיע לארוחה רעב מדי יאכל הרבה ומהר ואז עלול לחוש ברע. לעתים הדבר יגרום לתופעה הפוכה - הוא יהיה כל כך רעב ועייף עד שלא יצליח לאכול או לינוק כראוי.
 

לכתבה מפורטת בנושא תופעת הגזים - לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן