מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


תינוקות > הנקה

גמילה מהנקה בגיל שנתיים

מאת: רוני ביר | פורסם: 20/10/2017
גמילה מהנקה בגיל שנתיים

בן שנתיים מתקשה להיגמל מהנקה בשעות היום והלילה. האם עדיף לגמול אותו במכה אחת? או שאולי בכלל מומלץ לבצע תהליך גמילה הדרגתי?

 

"אני מבינה, כאם המניקה פעם שניה, שהגמילה צריכה להגיע באופן מדורג ואיטי וכך גם היה עם הגדולה. אבל, הפעוט המדובר יחגוג בקרוב שנתיים ושום תהליך גמילה שהתחיל איתו לא הצליח. בהתייעצות עם המטפלות הפעוטון שלו הגעתי למסקנה כי אצל הילד הזה זה הכל או כלום. כלומר, נאלצת לגמול את הילד במכה אחת. השעות הכי קשות זה הלילה , בהן הוא לא מוכן להרפות. האם יש הצעות נוספות?"

 

 

קראתי מה שכתבת, אני עדיין חושבת שלהרגיל אותו בהדרגה זו הדרך היותר טובה בשביל שניכם.

אם את אומרת שהכי קשה בלילה, אז המשיכי להניק למשך תקופה אך ורק בלילה. ביום כלל אל תניקי, במידה והוא מבקש הסבירי לו שזה קשה לך והוא אינו צריך זאת כעת, חבקי אותו חיבוק דב (חזק וארוך) והראי לו כיצד את אוהבת אותו ללא קשר להנקה.

הדבר החשוב ביותר בכל התהליך זה להתמיד. מפני שהוא עדיין קטן, במידה ותשברי ותתני לו לינוק במהלך היום - הוא לא יבין מדוע לעיתים כן ובפעמים אחרות לא. הוא יהיה מבולבל ולא יבין. לכן כאשר את מחליטה, הסבירי לו שרק בלילה הוא יינק ותהיי עקבית בכך. 

 
לאחר כשבוע או שבועיים (לפי הרגשתך לגבי המוכנות שלו) הסבירי לו שמעתה גם בלילה את חושבת שהוא לא יינק.

תציעי לו תחליף להנקה: אם זה בקבוק מים, איזה צעצוע חדש שאפשר ונעים לחבק. כשהוא יקום בלילה וירצה לינוק גשי אליו ותני לו חיבוק דב גדול, הציעי לו בקבוק מים או בובה וכו'. בהתחלה הוא יכעס וייעלב, אבל ככל שתתמידי יותר כך הוא יבין ויתרגל.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן